AUP

Ájurvédská Univerzita v Praze je vzdělávací centrum tradiční Ájurvédy, předávané od učitele na žáka po několik staletí. Neučí podle novodobých publikací, ale čerpá přímo  z pro-zdroje, tj. ájurvédských spisů – Čaraka samhitá, Sušruta samhitá, Aštanga hrdájam.

Mít vědomosti o Ájurvédě je něco jiného, než ji chápat, praktikovat a realizovat. Ájurvéda působí prostřednictvím spirituality, požehnání, sádhany a čistého srdce s pocitem odstupu. Ájurvéda, praktikovaná s podnikatelským přístupem a snahou o uspokojení ega, nemůže odhalit etiologii zdravotního stavu a v tomto směru se víceméně podobá modernímu systému medicíny.

Aby člověk mohl zacházet s živým tělem, musel by nejprve vědět, díky čemu tělo žije. Rozhodujícími faktory života není vát, pitt ani kaf. Tridóš jsou nástrojem, jímž se projevuje Átmá. Tridóš jsou hrou, kterou hrají guny. Co je tedy řídícím faktorem života? Právě takové pochopení by si člověk musel vzít z ájurvédy. Vědomí (Átma) a jeho parametry jsou hlavními faktory podporujícími život.

Převážná většina chronických nemocí pramení v lidské mysli. Nelze je vyléčit, dokud se nezmění manóvrtti (mentální postoj). Musíme se rozvíjet, abychom si uchovali zdravý život. Ájurvéda nám tak napomáhá, jak dosáhnout zdraví.

Ájurvéda je lidské právo a nepotřebuje svolení žádné vlády, protože jde o společné vlastnictví všech lidských bytostí v každé demokratické zemi.

Ájurvéda osvětluje všem lidem cestu ke zdravé mysli a tělu.

Ájurvéda učí lidskou mysl pochopení, toleranci, odstup a realizaci, a předkládá nám vědomosti o funkční anatomii a fyziologii. Radí nám, jak překonat problémy týkající se zdraví všech bytostí.

Ájurvédská Univerzita v Praze vzdělává zájemce o zdravý životní styl. Uvědomovat si své zdraví je lidské právo.

Ájurvéda má jediný cíl:  “Zdravý život pro všechny bytosti na Zemi”.

Výuka v rámci studia na univerzitě probíhá na Kuti a na Ájurfarmě Gjáni.

Přeji vám hezké chvíle strávené s námi.

Ředitel

ORGANIZAČNÍ STRUKTURA

 

Ředitel: z Vesmíru Ájurvédačarja Govind Rajpoot PhD zastoupený zde na zemi Marci Rajpoot

Aktuální seznam přednášející:

áčárja MgA. Lukáš Tomek
áčárja Bc. Jan Vančura – ÁJUR FYZIO
áčárja Ilona Běhalová – SAMPATI
Babadží Štefan Laczi – SAMPATI
Janák – Jana Kolaříková – ÁjurFarma GJÁNI
Ing. Jaromír Zavřel – profesor Jágr
Mgr. Zuzana Kovářová
JUDr. Radka Hunjan Koblihová
Ing. Adolf Inneman
Medik Santóš Rajpoot
Marci Sangíta Rajpoot
MUDr. Jakub  Figueroa
JÓGI Prém Ságar
Katka Fučíková
Simona Gutwirtova
Kateřina Chocová
Iveta Janská

Vedoucí studijního oddělení a účtárny:
Ing. Marcela Rajpootová

 


E-shop


TESTY